Національна бібліотека для дітей
Авторка: Довгопола Богдана.
Це головна книгозбірня дитячої літератури в Україні. Також, вона є науковим, довідково- бібліографічним, інформаційним і консультаційним центром для спеціалізованих дитячих, шкільних і сільських бібліотек, що обслуговують дітей.
Бібліотека залучає дітей до вітчизняної та світової літератури, організовує різноманітні події і конкурси в галузі видавничої справи, сприяє популяризації читання серед дітей.
Фонд бібліотеки нараховує близько 525 тис. прим. книг, періодичних видань і аудіовізуальних матеріалів, враховуючи понад 18 тис. прим. іншими мовами. Унікальних і рідкісних видань нараховується близько 16-ти тис. прим. Для зручності видання у фонді поділені на розділи: «україніка», російські видання, інші зарубіжні видання. Також, книги поділені і на періоди. Найдавнішою у фонді є українська книга «Байки», надрукована у Львові в 1864 році. Велике різноманіття і серед зарубіжної літератури. Це твори мовами оригіналів видатних письменників Ж. Верна, Дж. Лондона, Е. Сетон-Томпсона, О. Дюма, Р. Стівенсона, К. Чуковського, С. Маршака, та ін. У фонді НБУ для дітей є також унікальні видання, що збереглися в країні в єдиних примірниках. Тож, у бібліотеці дуже великий вибір цікавих видань не тільки дітям, а й дорослим.
У будівлі 3 читальні зали та 4-ри абонементи створені для дітей та підлітків від 0 до 18 років, а також організаторів дитячого читання та батьків. Для наймолодших створено lounge-куточок, який складається з книжкової виставки «У моїх батьків тепер є Я», розвиваючої зони «Територія Lego» та будиночка з літературно-ігровими завданнями. Головною в читальному залі є «Кімната казок». У ній проводяться зустрічі з письменниками, видавцями дитячих книжок, акторами, художниками, відомими людьми. До того ж, там можна відпочити і подивитись улюблений фільм.
В бібліотеці є відділ документів іноземними мовами, фонд якого постійно поповнюється. В ньому близько 19 тис. прим. на 88 мовах світу. При відділі також працюють гуртки на допомогу вивченню іноземних мов: «Joyful English» та літній курс німецької мови «від нуля» за методикою Гете-Інституту «Deutsch mit Hans Hase». Створений за сприяння Посольства США в Україні центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» забезпечує можливість безперервної освіти всіх бажаючих та просування читання в дитячому середовищі, поширює інформацію про історію, науку, культуру та освіту в США.
В НБУ постійно функціонують різноманітні гуртки, творчі та читацькі об’єднання, клуби за інтересами. Детальніше можна ознайомитись на офіційному сайті.
У відділі мистецтв можна знайти різноманітну літературу з різних видів мистецтва, художні альбоми, нотно-музичні видання, платівки, аудіокасети, музичних дисків різного формату, CD-ROM, відеокасети та DVD диски. Додатково можливо послухати в навушниках музику, відвідати диско-кімнату або поспівати в «Караоке».
Не менш важливо, в бібліотеці функціонує психологічна допомога. Психолог проводить тренінги та групові заняття для дітей та їх батьків. Спільно з бібліотекарем рекомендує необхідну літературу.
Чому варто відвідати:
-
Дуже насичений і різноманітний книжковий фонд. Можливість почитати унікальні та рідкісні видання.
-
Навідатись у відділ мистецтв бібліотеки. Там можливо знайти надзвичайно рідкісні платівки, аудіокасети, диски та ін.
-
Побачити книги, які залишились тільки в одному примірнику, а також перше видання «Морського вовка» Дж. Лондона з його помітками (Нью-Йорк, 1904), книги, ілюстровані класиками англійської та американської книжкової графіки К. Грінауей, У. Крейном, Р. Колдекоттом і навіть найстарішу книгу фонду – твір Д. Локка «O edukacyi dzieci» «Про виховання дітей» (1801) польською мовою.
Адреса бібліотеки:
-
Київ, вул. Я. Корчака, (колишня Баумана), 60.
Як дістатись?
-
Їхати від станції метро "Нивки", "Дорогожичі", "Сирець" автобусом № 47 або маршрутним таксі № 540 від станції метро "Нивки" до зупинки "Бібліотека для дітей".
Телефон:
+38 (044) 400-39-96
+38 (044) 400-41-44
Години роботи:
З 1 по 31 грудня Пн-Пт – 10:00-17:00, Нд – 9:00-17:00 ,Сб – зачинено.
Посилання:
http://instagram.com/nbu_for_kids/
https://www.youtube.com/channel/UCHZlMOCX2tHv33UPVRqsWbQ/playlists
Також є блоги:
https://nbukids.wordpress.com/
https://nbu4kids.wordpress.com/ (блог для дітей 9-10 років)
https://biserinkanbu.wordpress.com/ (блог відділу мистецтв)
https://lesechko.wordpress.com/ (блог для дітей та їхніх батьків)
https://nbukids.tumblr.com/ (відеоблог бібліотеки)