Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська Академія"
Авторка: Ференц Анна.
Це інформаційний, навчальний, науково-дослідний, просвітницький підрозділ Національного університету «Києво-Могилянська академія». Бібліотека — це не просто місце книго-зберігання, а мозковий центр університету, що пов’язаний із світовими інформаційними ресурсами.
Бібліотека НаУКМА — це мільйонна колекція друкованих та електронних видань: наукова, навчальна, довідкова література, періодика тощо. Велика частина книжкового фонду — література іноземними мовами, переважно англійською.
За участі НаУКМА у 2009 р. було започатковано міжнародний проєкт «ЕЛІБУКР: Електронна Бібліотека України: створення центрів знань в університетах України», який нараховує 35 учасників-університет зі всієї України. Проєкт передбачає доступ українських вчених і студентів до світової наукової інформації та належне представлення результатів власних досліджень українських науковців у світі.
Бібліотека є ініціатором проєкту Цифрова бібліотека «Київ». Це колекція цифрових об’єктів, наданих з бібліотек, організацій, наукових установ, а також приватних колекцій про Київ, його історію, культуру, суспільне та економічне життя.
За останні 5 років бібліотека організувала та прийняла у себе близько 170 тренінгів та семінарів, щорічно організовує Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукова комунікація в цифрову епоху».
Книжковий фонд:
У бібліотеці зберігається понад 10 000 назв рідкісних і особливо цінних видань. Більшість із них знаходиться у персональних колекціях видатних українських вчених та діячів української діаспори США, Канади, Бразилії, Німеччини, Польщі. Найдавнішою друкованою книжкою є видання 1676 року, надруковане в Єні, Німеччина. Це коментар та тлумачення до відомої книги Гуго Гроція «Про право війни і миру», написані ректором Єнського університету Валентином Фельтаймом. Найбільша частина рідкісних та цінних книжок належать колекції Омеляна Пріцака, створена у 2007 році, — колекція ученого світового рівня, професора Гарвардського університету (США). Велику кількість видань фонду становлять малотиражні публікації української діаспори до 1947 року. Важливим внеском до загального Фонду рідкісних та цінних видань був дар доктора Юрія Мулика-Луцика (1913 — 1991), який Києво-Могилянській Академії передала його дружина, пані Валентина Мулик-Луцик 2 листопада 1997 року.
Бібліотека надає такі послуги:
-
Реєстрація онлайн,
-
Тренінги,
-
Визначення коду УДК,
-
Екскурсії (+ віртуальний музей),
-
Оцифрування документів,
-
Оренда приміщення,
-
Матеріали до курсів (сервіс е-каталогу, що поєднує в собі інформацію про конкретний навчальний курс та рекомендовані до них матеріали),
-
Вивчення англійської мови,
-
Створення профілю дослідника,
-
Е-доставка документів,
-
Рекомендувати книгу (можна долучитись до процесу комплектування бібліотечного фонду літературою),
-
Міжбібліотечний абонемент,
-
Книгообмін.
Електронний архів eKMAIR:
Electronic Kyiv-Mohyla Academy Institutional Repository — електронний архів, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до наукових досліджень професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів Університету.
Чому варто відвідати:
-
Прочитати одну із нових книжок «Harvard Business Review: 10 кращих статей»;
-
Завітати до розмовного клубу в Американській бібліотеці;
-
Зайти до бібліотеки-музею Омеляна Пріцака, де ще можна побачити як виглядав його кабінет та речі, привезені з експедицій;
-
Подивитись на фото студентів та викладачів Київської духовної академії початку XX ст. у музеї НаУКМА.
Де розташована бібліотека: 04070, Київ, вул. Григорія Сковороди, 2.