Національна наукова медична бібліотека України
Авторка: Ференц Анна.
Це найбільша колекція медичних видань в країні (понад 1 млн 600 тис.), що підтримує багаторічні партнерські зв’язки з 17-ма бібліотеками та науково-інформаційними закладами з 10 країн світу. Вона виконує функції науково-інформаційного та культурно-освітнього закладу, є організаційним та науково-методичним центром мережі медичних бібліотек України, яка нараховує 448 бібліотек різного рівня.
На початку своєї діяльності бібліотека щороку обслуговувала близько 200 спеціалістів-медиків.
Дерев’янна зала з різьбленням, гвинтові сходи, великі вікна, розписи на стінах. Бібліотека знаходиться в старовинному будинку відомих київських меценатів Терещенків. Тут багато залів, з-поміж яких виділяється «польська зала», де знаходяться найсучасніші книжки з медичної літератури.
Книжкові зібрання бібліотеки є національним культурним надбанням країни, складовою частиною загальнокультурної спадщини, яка охороняється державою.
Книжковий фонд:
Окрасою бібліотеки є фонди рідкісних та раритетних видань, зокрема: “Discoridis Pedanii de medica materia”, “Libri sek”(1565), Vesalius A., “Andreae Vesalii Bruxellensis…de humani corporis fabrica, Librorum epitome…”(1582) та ін. Почесне місце у фонді займають праці медиків античного світу, епохи Відродження та Просвітництва: Гіппократа, Клавдія Галена, Вільяма Гарвея; видатних вітчизняних лікарів 19-20 ст.: М. Пирогова, І. Мечникова, О. Богомольця, Д. Заболотного та ін.; відомих зарубіжних учених-медиків: Л. Пастера, Р. Коха, Т. Більрота та ін.
Серед фонду бібліотеки є колекція стародруків. Найбільш цінні раритети зберігаються у сейфах виготовлених Францем Фрейгером ще в кінці XIX століття.
Електронний каталог:
Водночас з роботою над електронним каталогом бібліотека почала працювати зі світовими електронними інформаційними ресурсами, доступ до яких надається з 1995 р. Користувачам пропонуються електронні ресурси на CD та DVD, а також ресурси віддаленого доступу.
Національна наукова медична бібліотека України неодноразово була нагороджена за активну діяльність і популяризацію знань у галузі медицини та охорони здоров’я, активну міжнародну діяльність.
Бібліотека надає такі послуги:
-
Популярною є послуга електронної доставки документів (ЕДД). Користувачі можуть замовити доставку та отримати на свою електронну пошту цифрову копію статті, фрагменту чи розділу видання із друкованої колекції чи повнотекстових баз даних, які є в доступні бібліотеки.
-
Бібліотека також пропонує послугу визначення кодів за Універсальною десятковою класифікацією (УДК) на статті та автореферати дисертації з медицини та суміжних наук.
-
Унікальна послуга бібліотеки — якісні фахові двосторонні письмові та усні переклади, а також редагування перекладів науково-медичної літератури і документів іноземними мовами.
-
Бібліотека надає широкий спектр послуг із копіювання та друку матеріалів: користувачі можуть зробити паперову чи цифрову копію матеріалів, записати файли на флеш-носії чи роздрукувати документи. Цифрові копії також можуть бути надіслані на е-пошту користувача.
Бібліотека приділяє велику увагу питанням розширення та зміцнення співробітництва з бібліотеками, інформаційними установами, науково-освітніми організаціями та ін. країн близького й далекого зарубіжжя.
Чому варто відвідати:
-
Побачити справжні готичні шрифти та одні з перших ілюстрацій анатомії людини.
-
Потримати у руках книгу, видану у 1558 році.
-
Переглянути художню літературу, яку рекомендують та подарували діячі медицини.
Де розташована бібліотека?
Київ, вул. Л. Толстого, 7.